Beveik 100 tūkst. Eur mokesčių lengvatų – Panevėžio sportą ir kultūrą parėmusiam verslui

Photo by Tirza van Dijk on Unsplash.

Panevėžio miesto savivaldybė bendroves, šiemet parėmusias sporto ir kultūros projektus, atleidžia nuo 99,6 tūkst. Eur nekilnojamojo turto, valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčių. Pačių įmonių sportininkams ir kultūrininkams skirta parama sudarė 231,3 tūkst. Eur.

Įvairius projektus rėmė ir mokesčių lengvatų gaus 15 bendrovių: UAB „Komex“, „M Sportas“, „Tepalita“, „Rivona“, „Via Unica“, „Naftėnas“, „Stigma“, „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Autalis“, „Guolių era“, „Achatas“, „Prorentus“, AB „Linas“, „Lietkabelis“, A. Variakojo firma „Alvas“. Didžiausia paramos suma buvo 52 tūkst. Eur, atitinkamai didžiausia suteiktų mokesčių lengvatų suma – 26 tūkst. Eur. Absoliuti dauguma projektų ir organizacijų – sporto.

„Tai pirmieji metai, kai siekdami paskatinti verslo pilietiškumą, paramą Panevėžyje organizuojamiems kultūros, sporto renginiams ar projektams, ėmėme taikyti mokesčių lengvatas. Tai motyvacija įmonėms, o kartu – abipusė draugystė ir su savivalda, kadangi taip mes atsisakome dalies įplaukų į miesto biudžetą. Ši iniciatyva bus tęsiama ir toliau. Tikimės, kitąmet į ją įsitrauks ir daugiau paramos davėjų“, – sako administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Primename galiojančią tvarką: įmonei gali būti suteikta žemės, žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų, jei finansinę paramą skiria reprezentacinei Panevėžio žaidimų sporto komandai, olimpinės, parolimpinės rinktinės kandidatui arba nariui (per nevyriausybines organizacijas), Savivaldybės kultūros ir meno įstaigos veiklai. Tokia finansinė parama turi būti ne mažiau 1000 Eur.

Ją suteikusiai įmonei gali būti taikoma mokesčių lengvata – 50 proc. nuo paramai skirtos sumos per kalendorinius metus, bet ne daugiau kaip teikėjui priskaičiuotų visų mokesčių sumos. Lengvatos teikiamos einamaisiais metais apskaičiuotiems mokesčiams.

Sportas. Mokesčių lengvatos teikiamos, jei parama skirta nevyriausybinėms sporto organizacijoms, kurių veiklos sritys yra neįgaliųjų sportas (pasirengti ir dalyvauti šalies, tarptautiniuose renginiuose), krepšinį (nacionalinė, Lietuvos lyga), futbolas (I, aukščiausioji lyga), salės futbolas (Futsal) – Lietuvos A lyga, rankinis (šalies, I lyga), ledo ritulys (nacionalinė, šalies lyga), regbis (Lietuvos TOP, Vyrų R-15 ir VII lyga), boksas, plaukimas, dviračių, motociklų sportas, triatlonas, dziudo, sunkioji atletika (pasirengti ir dalyvauti Europos, pasaulio čempionato, pirmenybių, taurės varžybose, Europos olimpinių dienų festivalyje, olimpinėse žaidynėse ir kitose oficialiose tarptautinėse varžybose), automobilių sportas (pasirengti ir dalyvauti šalies federacijos organizuojamuose ralio, žiedinių lenktynių, kroso, ralio-kroso ir ,,Drag” čempionatuose).

Kultūra, menas. Parama darbams, renginiams, objektams, turintiems neabejotiną reikšmę miesto kultūrinių tradicijų puoselėjimui ir vystymui, istorinių ir kultūrinių šaknų išsaugojimui.

Verslininkų prašymai priimami kasmet iki rugpjūčio 30 d.

Bendras mokesčių lengvatų dydis visiems juridiniams asmenims, remiantiems kultūros ir sporto projektus, – iki 300 tūkst. Eur kasmet.

Daugiau informacijos – www.panevezys.lt – Verslininkams – Mokesčių lengvatos.

Asta Sarapienė
Vyriausioji komunikacijos specialistė
Panevėžio miesto savivaldybės administracija