Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/sportas.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ar lietuviai pakartos prieš septynerius metus Čekijoje patirtą triumfą?

Jau šį vakarą Lietuvos ir Čekijos futbolo rinktinės susitiks septintą kartą istorijoje ir išbandys savo jėgas kontrolinėse varžybose. Lietuvos futbolininkams tai, be abejo, pasirengimas svarbiam išbandymui su Anglijos rinktine, tačiau nei rinktinės treneris, nei žaidėjai nenuvertina ir šių varžybų svarbos. Ar pavyks lietuviams pakartoti tik kartą patirtą triumfą prieš čekus, pamatysite jau šį vakarą 19 val. tiesiogiai per TV6 ir tv3.lt.

Į Lietuvos rinktinę po ilgos pertraukos grįžęs patyręs gynėjas Tadas Kijanskas, kuris pastaruoju metu Čekijoje sulaukė išskirtinio dėmesio, nes atstovauja šios šalies klubui Brno „Zbrojovka“, džiaugiasi galimybe žaisti už Lietuvą: „Malonu sugrįžti į rinktinę, tuo labiau, kad žaisime Čekijoje, kur šiuo metu gyvenu. Stengsiuosi atiduoti visas jėgas. Ruošiamės mažais žingsneliais ir tai svarbus etapas. Bus daug klausimų ir galbūt daug atsakymų. Mums tai kaip tarpinė stotelė pasiruošime prieš kelionę į Angliją“ , – kalbėjo T. Kijanskas, kurio grįžimą į rinktinę galėsite stebėti šį vakarą tiesiogiai per TV6 ir portale tv3.lt.
Tadas Kijanskas yra vienas iš dviejų rinktinės narių – kartu su Vytautu Lukša – kurie prieš septynerius metus patyrė pergalės džiaugsmą tarpusavio rungtynėse Čekijoje. Tuomet Lietuva nugalėjo rezultatu 1:0 po Darvydo Šerno įvarčio. Iš viso per istoriją Lietuvos ir Čekijos vyrų futbolo rinktinės tarpusavyje žaidė šešis kartus, iš jų penkis kartus nugalėjo čekai.

Lietuvos ir Čekijos vyrų futbolo rinktinės tarpusavyje du kartus (1994 ir 2008 m.) žaidė kontrolines rungtynes, o keturis kartus (1999 m. ir 2010–2011 m.) oficialias atrankos rungtynes. Penkias pergales iškovojo čekai, o lietuviai iškovojo įsimintiną pergalę 2010 metais Olomouce.

Lietuvos futbolo rinktinės treneriai šiose rungtynėse tikisi suteikti galimybę pasireikšti kuo daugiau žaidėjų ir patikrinti jų galimybes prieš šeštadienio Pasaulio čempionato atrankos rungtynes Anglijoje. Vis dėlto, anot Lietuvos komandos trenerio Edgaro Jankausko, tai nesumažina šios dienos rungtynių reikšmės: „Nors rungtynės Čekijoje ir kontrolinės, jos mums jos labai svarbios, ruošiamės labai rimtai ir norime gerai sužaisti. Laukia rimtas varžovas, – kalbėjo E. Jankauskas – Norėtume paskirstyti žaidybinį laiką visiems žaidėjams, atsižvelgsime į jų fizinę būseną ir tuo pačiu galvosime apie šeštadienio rungtynes su anglais.“
Lietuvos ir Čekijos futbolo rinktinių kontrolinės rungtynės šį vakarą 19 val. per TV6 ir portale tv3.lt.