Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/sportas.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kelio traumas besigydantis L. Kleiza: „Norisi lakstyti paskui sūnų“

Ne vieną sportinę traumą patyręs garsus Lietuvos krepšininkas Linas Kleiza šiuo metu gyvena kiek lėtesniu tempu nei buvo įpratęs anksčiau. Buvęs NBA „Toronto Raptors“ ir „Denver Nuggets“ ekipų puolėjas, Europos klubų – „Emporio Armani“, „Olympiakos“, „Fenerbache“ bei Lietuvos krepšinio rinktinės narys patyrė tris dešinio kelio operacijas. Tačiau pats Linas šypsodamasis tikina, kad krepšinio batelių ant vinies dar nekabina, o numalšinti skausmus jam padeda ne tik medikų paskirta reabilitacija, bet ir sveika mityba bei netikėtai atrasti maisto papildai.

Šiuo metu kojos traumas besigydantis ir krepšininko karjerą pristabdęs L. Kleiza prisipažįsta, kad jam atsigauti ir kuo greičiau pasveikti padeda žmona Agneta, kuri ne tik visokeriopai palaiko vyrą, bei ir ieško būdų, kaip pagreitinti Lino reabilitaciją po neseniai padarytos jau trečiosios kojos operacijos.

Ir pats krepšininkas deda visas pastangas, kad kuo greičiau susigražintų buvusią fizinę formą. Pasak paties Lino, juk norisi ne tik krepšinį žaisti, bet ir paskui sūnų suspėti.

– Linai, patyrėte ne vieną kelio traumą, iškentėjote ne vieną operaciją, ar su tokiomis traumomis buvo nebegalima tęsti sportininko karjeros?

Sportininkui yra baisiausia patirti tas traumas, kurios susijusios su keliais, nugara, Achilo traumos. Po kelių traumų ypač sudėtinga sugrįžti į sportą. Nebuvo taip, kad man kažką velniškai skauda, bet su tomis traumomis jau buvo neįmanoma profesionaliai sportuoti. Viskas, kas susiję su bėgimu, šokimu, buvo neįmanoma. Ilgai negalėjau bėgioti, nes patirtos traumos sumažino bendrą judrumą. Dabar užsiimu reabilitacija, sportuoju, tačiau treniruočių specifika dabar visai kitokia. Kol kas negaliu žaisti krepšinio, nes turiu pilnai atsistatyti, bet su sportu aš dar tikrai nebaigiau.

– Dabar Jūsų gyvenime tas etapas, kai reikia išlaukti, atstatyti kūną, reabilituotis, ar nesunku susitaikyti su smarkiai sumažintais fizinio aktyvumo krūviais?

Reabilitacijos metu turi daryti tą patį per tą patį, atsiranda monotonija. Viską darai lėtai, po truputi, o progresas sunkiai matosi. Kai esi pripratęs prie aktyvaus tempo, tai kantrybės tikrai reikia. Dabar mano krūviai visai pasikeitę, viskas labai pasikeitė. O man norisi kuo greičiau pasiekti rezultato, bet kūnas sako savo…

– Žaidėte ne tik Europoje, bet ir Amerikoje. Teko girdėti, kad NBA krepšininkais yra ypatingai rūpinamasi, juos supa profesionaliausi medikai, o jų gydymui išleidžiami milžiniški pinigai. O kaip su mityba, vitaminais? Ar tam taip pat buvo skiriamas didelis dėmesys?

NBA krepšininko sveikatai skiriamas labai didelis dėmesys. Sportininkus supa gausybė medikų, tikrų savo srities profesionalų, bet apie mitybą, vitaminus ar papildus, deja, informacijos komandoje negaudavome. O komandos valgykloje buvo patiekiamas ne pats sveikiausias maistas. Tie žaidėjai, kurie norėdavo sveikai maitintis, vartoti tinkamus vitaminus, turėdavo investuoti savo pinigus ir samdytis mitybos specialistus, asmeninius virėjus. Tikrai nemažai žaidėjų samdydavosi mitybos konsultantus.

Man visuomet sveiką ir pilnavertį maistą namuose gamindavo žmona. Jau kuris laikas šeimoje domimės sveika mityba, sveikais ir natūraliais papildais. Jų pasirinkimas yra didelis, bet kokybė labai skiriasi. Kiek galima ir kiek įmanoma, renkamės tai, kas natūralu.

– Ar galima teigti, kad šeima turėjo prisitaikyti prie Jūsų gyvenimo ritmo ir gyventi pagal krepšininko grafiką?

Galima sakyti, kad taip. Tokia ta krepšininko dienotvarkė: vieną dieną yra varžybos, kitą – ne, treniruotės, kelionės, grafikas yra itin intensyvus. Agnetai tikrai reikėdavo prie to derintis.

– Linai, o kas be medicininio gydymo ir sveikos mitybos, Jums labiausiai pasiteisino gydant traumas?

Kai žaidžiau krepšinį, skausmą malšindavau nuskausminamaisiais vaistais, gerdavau daug tablečių nuo tinimo, bet galiu pasakyti, kad tas nepadėjo. Taip pat yra nemažai vaistų, kurių sportininkams nepatartina vartoti, bet vis tiek juos visi naudoja. O man visada norėjosi susirasti sveikesnę alternatyvą ir su žmona suradome daug įdomių produktų, kurie man padeda. Tai įvairūs natūralūs papildai, kuriuose yra kurkumino, gliukozamino, kolageno.

– Ar turite specialią dietą?

Kasdien geriu veganišką augalinį kokteilį, nes jis nesukelia uždegimo, o svorio kontrolei ir apetito reguliavimui naudoju briaunotosios garcinijos papildą. Sportininkai Amerikoje šį vaisių atradę jau seniai.

– Bet turbūt visa tai nemažai kainuoja?

Taip, sveikata kainuoja, bet liga kainuoja dar brangiau. Tačiau man pasisekė, kad mano žmona pradėjo verslą ir aš ten turiu tikrai didelę nuolaidą (juokiasi).

– Ar neerzina tai, kad Jūsų sportininko karjera dabar yra ne tik Jūsų, bet ir medikų rankose?

Ne, manęs tai neerzina. Aš priimu gyvenimą tokį, koks jis yra. Medikai padarė viską, kas buvo jų galioje, o kaip bus toliau dar pamatysime. Man pačiam tai įdomu, bet norisi susitvarkyti ir lakstyti paskui sūnų.