fbpx

Praūžė paskutinės ir svarbiausios irklavimo sezono varžybos Trakuose

Šis savaitgalis Trakuose buvo įtemptas – vyko svarbiausios Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) organizuojamos metų irklavimo varžybos, pritraukusios kone 500 dalyvių. Čempionate irkluotojai rungėsi jaunių, jaunimo iki 23 m., suaugusiųjų ir meistrų amžiaus grupėse. Dalyvavo visi olimpiečiai: Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) pastebėtas, kaip sparčiai kylanti žvaigždė, Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Mindaugas Griškonis, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė, Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas ir parolimpietis Augustas Navickas. Taip pat stipriausi jaunimo atstovai, svečiai iš Gruzijos, Baltarusijos, Suomijos, Latvijos ir kitų šalių. Nepriekaištingi Lietuvos irkluotojų rezultatai nacionalinėse varžybose įrodė – jie pasiruošę svarbiausiems metų čempionatams.

LIF generalinė sekretorė Inga Daukantienė teigė besidžiaugianti tokiais įspūdingais Lietuvos irkluotojų rezultatais, galimai prognozuojančiais pergales kituose etapuose. „Tai buvo paskutinės šio sezono varžybos Trakuose, Galvės ežere ir generalinė repeticija prieš jaunimo Europos čempionatą, jaunių olimpines žaidynes ir, žinoma, pasaulio čempionatą, vyksiantį rugsėjo mėnesį“, – teigė I. Daukantienė.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Mykolas Masilionis sakė, kad dėl puikių oro sąlygų, galima buvo teisingai įvertinti sportininkų rezultatus. „Šio čempionato pasiekimai tik patvirtino, kad irkluotojai yra geros formos ir pasiruošę pasaulio čempionatui“, – teigė M. Masilionis.

Lietuvai suaugusių vyrų varžybose vienvietėje auksą pelnė Mindaugas Griškonis, porinėje dvivietėje irklavę Rolandas Maščinskas, Saulius Ritter, dvivietėje be vairininko – broliai dvyniai Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas, keturvietėje be vairininko Valdas Venckus, Saulius Ilonis, Povilas Stankūnas, Mantas Juškevičius, porinėje keturvietėje Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas, Aurimas Adomavičius.

Tuo tarpu moterų runtyse Lietuvai vienvietėje auksas sublizgėjo Linos Šaltytės-Masilionės rankose, pirmąją vietą taip pat pelnė gerai žinomas Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės duetas (dvivietė porinė), Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė (dvivietė be vairininko), Viktorija Senkutė, Agnė Ginevičiūtė, Ieva Medelinskaitė, Raminta Morkūnaitė (keturvietėnė porinė).

Lengvo svorio porinėse dvivetėse vyrų kategorijoje pirmoji vieta atiteko jungtinei Gruzijos ir Lietuvos komandai: Karoliui Sunklodui ir Giorgi Kanteladze, o moterų – Eglei Mažvilaitei ir Saulei Aukštuolytei.

Aštuonviečių varžybose aukso medalius vyrų varžybose pelnė: Karolis Kamarauskas, Armandas Kelmelis, Giedrius Bieliauskas, Mantas Juškevičius, Saulius Ilonis, broliai Domantas Stankūnas ir Dovydas Stankūnas bei vairininkė – Patricija Striupkutė, o moterų aštuonvietės auksas atiteko Eglei Bezzubovaitei, Gabijai Sarkauskaitei, Vilmantei Putnaiei, Gabijai Vogulytei, Laurai Overlingaitei, Ingridai Barkutei, Kamilei Kralikaitei, Vytautei Urbonaitei, vairininkui – Jonui Saparavičiui.

Lietuvos čempionato prizinių vietų rezultatai:

JAUNIAI (Vaikinai)
Vienvietės (JM1x):
1. MATUSEVICIUS Augustinas 07:24.78
2. PRUSINSKAS Virgilijus 07:27.47
3. MAROCKA Domantas 07:57.44

Keturvietės be vairininko (JM4-):
1. NAGYS Aronas GRIKPEDIS Vilius, VOLKOVAS Benas, LOGVINOVAS Gustas 07:05.96
2. DAUNORAS Dzeraldas, IVANAUSKAS Danas, BARAUSKIS Tautvydas, BURKAUSKAS Gustas 07:46.43
3. BABARSKAS Linas, KRISCIUNAS Jonas, URBONAS Ignas, GALDIKAS Adelaras 08:09.47

Keturvietės porinės (JM4x):
1. VAITKEVICIUS Martynas, MATUSEVICIUS Augustinas, JAKUBAUSKAS Rokas, KIRDA Paulius 06:39.74
2. FOMINS Andrius, CAPSKAS Jokubas, STARKEVICIUS Lukas, STASKEVICIUS Algirdas 06:52.53
3. CERNIUS Algirdas, JUSKEVICIUS Povilas, JANKAUSKAS Benas, CERNIUS Eigirdas 07:02.52

Dvivietės be vairininko (JM2-):
1. STANKUNAS Dovydas, STANKUNAS Domantas 07:10.09
2. KUNDROTAS Vilius, RAZMA Ramunas 07:46.86
3. GUDUKAS Mantas, AUZBIKAVICIUS Saulius 07:53.06

Dvivietės porinės (JM2x):
1. MASANAUSKAS Titas, PRUSINSKAS Virgilijus 07:01.96
2. STARKEVICIUS Lukas, STASKEVICIUS Algirdas 07:16.21
3. KELMELIS Arnedas, NOREIKA Rojus 07:20.79

Aštuonviečių čempionai: JARUSEVICIUS Nidas, BAREIKA Donatas, GOLYSENKO Dominykas, KONDRATAVICIUS Vaidas, KOZLOVSKIJ Arnold, USCILA Modestas, NESCERENKO Arturas, SLIMANAVICIUS Ricardas, vairininkas – KOZLOVSKIJ Daniel 06:57.64

JAUNĖS (Merginos):
Dvivietės be vairininko (JW2-):
1. KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute 07:54.17
2. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida 08:27.37
3. PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija 08:57.79

Vienvietės (JW1x):
1. KAZLAUSKAITE Martyna 08:34.85
2. MORKUNAITE Raminta 08:43.25
3. NEMERAVICIUTE Laurita 08:58.18

Keturvietės be vairininko (JW4-):
1. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, URBONAITE Vytaute, KRALIKAITE Kamile 08:22.22

Dvivietės porinės (JW2x):
1. JUZENAITE Ugne, RIMKUTE Dovile 07:46.71
2. MAIZVILAITE Egle, AUKSTUOLYTE Saule 08:30.73
3. KOMARAITE Julija, VILENISKYTE Simona 08:35.42

Aštuonviečių čempionai: BEZUBOVAITE Egle, PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija, VOGULYTE Gabija, OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute, vairininkas – SAPARAVICIUS Jonas 07:49.54

Keturvietės porinės (JW4x):
1. ZILIONYTE Kamile, TALACKAITE Daniele, KAZLAUSKAITE Martyna, MORKUNAITE Raminta 07:20.61
2. BAUBAITE Guoda, SUKYTE Ugne, VASKEVICIUTE Guste, RIMKUTE Dovile 07:55.50
3. KIRSYTE Migle, UTKUTE Ugne, KOMARAITE Julija, VILENISKYTE Simona 08:02.86

JAUNIMAS IKI 23 m (Merginos):
Vienvietės (BW1x):
1. SENKUTE Viktorija 08:16.30
2. GINEVICIUTE Agne 08:22.48
3. MORKUNAITE Raminta 08:35.26

Dvivietės be vairininko (BW2-):
1. KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute 07:51.77
2. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida 08:18.87
3. PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija 09:03.08

Dvivietės porinės (BW2x):
1. JUZENAITE Ugne, RIMKUTE Dovile 07:40.47
2. DAUGIRDAITE Monika 99 MICHAILOVA Gabriele 07:59.44
3. KIRSYTE Migle, VILENISKYTE Simona 08:26.11

Keturvietės be vairininko (BW4-):
1. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, URBONAITE Vytaute, KRALIKAITE Kamile 07:52.85

Keturvietės porinės (BW4x):
1. JUZENAITE Ugne, RIMKUTE Dovile, KAZLAUSKAITE Martyna, MORKUNAITE Raminta 06:56.24
2. ZILIONYTE Kamile, BRIEDYTE Gabija, DAUGIRDAITE Monika, MICHAILOVA Gabriele 07:20.69
3. BAUBAITE Guoda, VASKEVICIUTE Guste, SUKYTE Ugne, TALACKAITE Daniele 07:29.56

Aštuonviečių čempionai: SENKUTE Viktorija, PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija, MEDELINSKAITE Ieva, OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute, vairininkas – SAPARAVICIUS Jonas (07:16.55

JAUNIMAS IKI 23 m (Vaikinai):
Keturvietės porinės (BM4x):
1. FOMINS Andrius, CAPSKAS Jokubas, STARKEVICIUS Lukas, STASKEVICIUS Algirdas 06:36.08
2. CERNIUS Algirdas, JUSKEVICIUS Povilas, JANKAUSKAS Benas, CERNIUS Eigirdas 06:41.97
3. ALEKSEJENKOV Nikita, JAKUBOVSKIJ Domantas, PREIDYS Kasparas, PAUNKSNIS Benas 06:58.90

Aštuonviečių čempionai: KAZLAUSKAS Arnas, KELMELIS Armandas, STANKUNAS Povilas, BIELIAUSKAS Giedrius, JUSKEVICIUS Mantas, ILONIS Saulius, STANKUNAS Dovydas, STANKUNAS Domantas, vairininkas – STRIUPKUTE Patricija 06:12.12

Vienvietės (BM1x):
1. BIELIAUSKAS Giedrius 07:09.45
2. CERNEVICIUS Paulius 07:22.22
3. MATUSEVICIUS Augustinas 07:25.15

Dvivietės be vairininko (BM2-):
1. STANKUNAS Povilas, JUSKEVICIUS Mantas 06:40.33
2. STANKUNAS Dovydas, STANKUNAS Domantas 06:46.74
3. KUNDROTAS Vilius, RAZMA Ramunas 07:32.41

Dvivietės porinės (BM2x):
1. MASANAUSKAS Titas, PRUSINSKAS Virgilijus 06:36.30
2. KELMELIS Armandas, MURAVJOV Artur 06:46.50
3. LESAUSKAS Julius, NIENIUS Dziugas 06:55.28

Keturvietės be vairininko (BM4-):
1. VENCKUS Valdas, ILONIS Saulius, STANKUNAS Povilas, JUSKEVICIUS Mantas 06:21.83
2. NAGYS Aronas, GRIKPEDIS Vilius, VOLKOVAS Benas, LOGVINOVAS Gustas 06:46.65
3. KRISCIUNAS Jonas, GALDIKAS Adelaras, BABARSKAS Linas, URBONAS Ignas 07:51.60

SUAUGUSIEJI (Vyrai ir moterys):
Vienvietės (M1x):
1. GRISKONIS Mindaugas 07:03.65
2. BIELIAUSKAS Giedrius 07:18.90
3. MURAVJOV Artur 07:24.25

Dvivietės be vairininko (M2-):
1. STANKUNAS Dovydas, STANKUNAS Domantas 06:57.25
2. STANKUNAS Povilas, JUSKEVICIUS Mantas 06:59.25
3. KAZLAUSKAS Arnas, KAMARAUSKAS Karolis 07:39.38

Dvivietės porinės (M2x):
1. MASCINSKAS Rolandas, RITTER Saulius 06:22.39
2. NEMERAVICIUS Dovydas, ADOMAVICIUS Aurimas 06:25.19
3. GALISANSKIS Zygimantas, JANCIONIS Dominykas 06:33.01

Keturvietės be vairininko (M4-):
1. VENCKUS Valdas, ILONIS Saulius, STANKUNAS Povilas, JUSKEVICIUS Mantas 06:34.39
2. PLAUSKA Tomas, BENDZIUS Rokas, MIKELIONIS Aras, VAITKUNAS Tautvydas 06:44.67
3. NAGYS Aronas, DOMANTAS Krasauskas, VOLKOVAS Benas, LOGVINOVAS Gustas 06:44.93

Keturvietės porinės (M4x):
1. NEMERAVICIUS Dovydas,RITTER Saulius, MASCINSKAS Rolandas, ADOMAVICIUS Aurimas 05:47.89
2. VAITKEVICIUS Martynas, JAKUBAUSKAS Rokas, MAROCKA Domantas, KIRDA Paulius 06:15.69
3. HELMI Antton, JOUSIMO Joonas, KIVISTO Theodor, ZINI Jacopo 06:23.93

Aštuonviečių čempionai: KAMARAUSKAS Karolis, KELMELIS Armandas, STANKUNAS Povilas, BIELIAUSKAS Giedrius, JUSKEVICIUS Mantas, ILONIS Saulius, STANKUNAS Dovydas, STANKUNAS Domantas, vairininkė – STRIUPKUTE Patricija 06:10.49

Lengvo svorio porinės dvivietės (LM2x):
1. SUNKLODAS Karolis 92, KANTELADZE Giorgi 06:54.91
2. KELMELIS Arnedas, NOREIKA Rojus 06:59.83
3. TUBIS Zygimantas, PLAUSKA Tomas 07:03.29

Keturvietės porinės (W4x):
1. SENKUTE Viktorija, GINEVICIUTE Agne, MEDELINSKAITE Ieva, MORKUNAITE Raminta 06:57.09
2. JUZENAITE Ugne, RIMKUTE Dovile, KAZLAUSKAITE Martyna, NEMERAVICIUTE Laurita 07:02.51
3. AUKSTUOLYTE Saule, ZILIONYTE Kamile, DAUGIRDAITE Monika, MICHAILOVA Gabriele 07:37.24

Aštuonviečių čempionai: BEZZUBOVAITE Egle, PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija, VOGULYTE Gabija, OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute, vairininkas – SAPARAVICIUS Jonas (07:38.21

Lengvo svorio porinės dvivietės (LW2x):
1. MAIZVILAITE Egle, AUKSTUOLYTE Saule 08:36.15
2. UTKUTE Ugne, KOMARAITE Julija 08:44.72
3. TAMASAUSKAITE Vestina, BARANAUSKAITE Urte 08:53.92

Vienvietės (W1x):
1. SALTYTE-MASILIONE Lina 07:47.55
2. SENKUTE Viktorija 07:58.65
3. GINEVICIUTE Agne 08:03.29

Dvivietės be vairininko (W2-):
1. KRALIKAITE Kamile, URBONAITE Vytaute 08:13.71
2. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida 08:14.71
3. PUTNAITE Vilmante, SARKAUSKAITE Gabija 08:53.66

Dvivietės porinės (W2x):
1. VALCIUKAITE Milda, ADOMAVICIUTE Ieva 06:54.16
2. SALTYTE-MASILIONE Lina, SENKUTE Viktorija 07:07.67
3. JUZENAITE Ugne, RIMKUTE Dovile 07:19.96

Keturvietės be vairininko (W4-):
1. OVERLINGAITE Laura, BARKUTE Ingrida, URBONAITE Vytaute, KRALIKAITE Kamile 07:21.93

Apie Lietuvos irklavimo federaciją (LIF):

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) vienydama Lietuvos irkluotojų bendruomenę puoselėja irklavimo sportą, gina ir stiprina visų irkluotojų tradicijas bei vertybes. LIF jungia visas Lietuvoje įsikūrusias irklavimo bazes, kuriose treniruojamasi ir mokomasi irkluoti. Irklavimo bazės įsikūrusios Vilniuje, Birštone, Trakuose, Prienuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kupiškyje ir Telšiuose, Kaune ir jo rajone.

Irklavimas kaip sporto šaka yra daugiausiai pelniusi medalių Lietuvai. 2016 m. vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse irkluotojai Lietuvai pelnė netgi du medalių komplektus (viso 4 medaliai), o pernai tapo pasaulio čempionato laimėtojais.

Irklavimas laikomas tiek sporto šaka, tiek aktyvaus poilsio pramoga. Irklavimas išskirtinis tuo, kad irkluojama sėdint nugara į valties priekį. Irklavimo rungtys yra skirstomos į moterų ir vyrų; su vairininku ar be jo; į vienviečių, dviviečių, keturviečių ar net aštuonviečių valčių tipus. Irkluojama tiek su vienu irklu, tiek su dvejais.

(Visited 12 times, 1 visits today)